Kdo jsme?

Jsme kluci a holky z Místku, Sviadnova a okolí. Je nám od 5 do 15 let. Máme rádi přírodu, legraci, rádi poznáváme nové věci, učíme se samostatnosti a to vše v partě kamarádů. Společně tvoříme středisko Petra Bezruče, které se člení do několika oddílů - oddíly světlušek a vlčat, skautů a skautek, oldskautů, z Místku a Sviadnova, atd. Tradice některých našich oddílů sahá do daleké minulosti – 5. oddíl vznikl v roce 1945, 3. oddíl pak v roce 1968. Naše oddíly jsou katolické, děti, které k nám chodí, jsou z věřících i nevěřících rodin.

V oddílech jsme rozdělení do družin podle věku. Všechny naše družiny jsou vyjmenované vlevo v postranní liště. Přes rok se scházíme pravidelně na svých družinových schůzkách. Schůzky se konají jednou týdně a vedou je dospělí vedoucí. Na schůzkách se jednak učíme zábavnou formou dovednostem, které by měl ovládat každý správný skaut (a nejen on) – pracujeme s mapou, uzlujeme, trénujeme první pomoc, chování v krizových situacích, snažíme se být prospěšní i jiným… Ale neděláme jen tyto „vážné“ věci. Samozřejmě na každé schůzce hrajeme hry a zažijeme spoustu legrace.

Kromě těchto schůzek podnikáme přibližně jednou měsíčně jednodenní výlety – nejčastěji do Beskyd. Asi 2x do roka jedeme na víkendovou výpravu. Zúčastňujeme se také skautských závodů. Vyvrcholením roku je letní tábor.

Stále přibíráme nové členy – kluky i holky od 5 let. Více informací o skautské organizaci, schůzkách a možnostech jak přihlásit dítě do našich oddílů získáte v záložce Pro rodiče.